PUBLIKACJE

Publikacje prasowe

Finanse i Controlling "/controlling w zarządzaniu procesowy"  Nr 65/2109, 

Fragment: "....W tym obszarze rolą controllingu jest kontrola zgodności celów (w szczególności finansowych) z założeniami strategicznymi organizacji. Skutecznym system zarządzania musi w sposób racjonalny kaskadować cele procesowe na cele strategiczne..."

Controlling i Zarządzanie "Dlaczego strategia zawodzi" Nr 3(29) 2019, Maj-Czerwiec 

Fragment: ".... Dlaczego tak się stało? Dlaczego firma posiadająca duży kapitał, świetny zespół menadżerski i bardzo duży udział w rynku nie była wstanie wykreować nowych modelów funkcjonowania. Większości podobnych case study’s pokazuje, że głównym winnym jest „grzech pychy”. Jest to tylko częściowo prawda...."

Finanse i Controlling "Zawiłość procesu ekspansji zagranicznej"  Nr 64/2109, Lipiec-Sierpień

Fragment: "....Wiele uwagi poświęca się firmom, które osiągnęły sukces, tworząc wokół nich atmosferę ogromnych możliwości i szybkich efektów. Niestety rzeczywistość jest zgoła odmienna. Po rozmowach z przedsiębiorcami można dojść do konkluzji, że eksport to nie „ziemia obiecana” i choć faktycznie rynki międzynarodowe mogą być platformą szybkiego wzrostu, to ekspansja realizowana w sposób nieodpowiedzialny równie szybko pociągnie organizację w dół...."

Business Woman Firma "Zrozumieć Pokolenie 4.0-Wywiad" Czerwiec/2109 

Fragment: "....Po pierwsze, musimy tworzyć narzędzia do komunikacji w naturalnym dla pokolenia 4.0. otoczeniu, np. wykorzystując media społecznościowe czy grywalizację. Po drugie, musimy odstawić laptopy,telefony i tablety na bok. Choć bolesne, jest skuteczne....."

Smart Magazyn "Ekstremalne Przywództwo"  Wrzesień/2018 

Fragment: "...W pracy menadżera często występują sytuacje, w których stawiany jest on i jego dział przeciw reszcie organizacji. Intuicja podpowiada, że należy bronić „swoich”, że to robi dobry menadżer. Błąd! Najważniejszy jest sukces całej organizacji. Jeśli stawiasz swój zespół ponad dobro organizacji nie jesteś przywódcą skutecznym. Budujesz wtedy w zespole, w którym pracujesz poczucie, my kontra oni! Nie to jest twoim celem. Twoim celem jest doprowadzić, by organizacja osiągała sukcesy. Wewnętrzne walki chodź kuszące, są nieefektywne..."

Scroll to top